Vizite și informare
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Botnariuc Tatiana

Botnariuc Tatiana

Deputat


Formaţiunea politică:
Comisia permanentă: Comisia protecţie socială, sănătate şi familie
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul legii pentru modificarea și completarea Codului fiscal nr.1163-XIII din 24.04.1997 (art.96) 17.04.2014 159 Retras
Proiectul legii pentru modificarea și completarea Codului cu privire la știință și inovare al Republicii Moldova nr.259-XV din 15.07.2004 19.10.2012 2394 Retras
Proiectul legii cu privire la funcționarea limbilor vorbite pe teritoriul Republicii Moldova 10.07.2012 1616 Examinare
Proiectul legii privind importul unui autovehicul 21.06.2012 1402 Retras
Proiectul hotărîrii pentru alegerea unui vicepreşedinte al Parlamentului 27.10.2011 2363 Adoptare

Întrebări/Înterpelări

Obiectul sesizării Şedinţa plenară Organul/Instituţia Mod de răspuns
Prezentarea unei informaţii referitor la cazurile de ridicare a mandatelor consilierilor locali Şedinţa plenară din 27.12.2011 Guvernul RM În scris
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Grupul de prietenie cu Canada Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Japonia Grupul de prietenie cu Japonia
Declaraţii de avere:

 Declaratia pe anul 2009

 Declaraţia pe anul 2010

 Declaraţia pe anul 2011

 Declaraţia pe anul 2012

 Declaratia pe anul 2013

 

Curriculum Vitae:

Născută la 8 mai 1967  în oraşul Donduşeni

 
Studii: Universitatea Pedagogică “Alecu RUSSO” din or. Bălţi
 
Profesia: pedagog
 
  
inspector, Direcţia Asistenţă Socială Donduşeni, director al Casei Teritoriale de Asigurări Sociale din raionul Donduşeni
 
Activitate parlamentară: din august 2009 – deputat în Parlamentul Republicii Moldova de legislaturile a XVIII-a
 
Date de contact:

 E-mail

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"