Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Structura Parlamentului > Deputies
Депутаты
Bodnarenco Elena

Bodnarenco Elena

Депутат


Политическое образование: Fracțiunea Partidului Comuniștilor din Republica Moldova
Постоянная комисия: Комиссия по публичному управлению, экологии и развитию территорий
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul hotărîrii referitor la auditul public a proiectului de asistență tehnică privind reconstrucția clădirii Președinției Republicii Moldova 31.01.2019 8 Approving ru
Proiectul legii cu privire la modificarea și completarea Legii nr.190 din 08.05.2003 cu privire la veterani (art.6, 9, 11, ș.a.) 01.11.2018 372 Retracted ru
Proiectul legii pentru modificarea articolului 4 al Legii nr.93-XIV din 15 iulie 1998 cu privire la patenta de întreprinzător 09.10.2018 337 Approved ru
Proiectul hotărîrii cu privire la declararea anului 2019 – An al sărbătoririi a 660 de ani de la întemeierea Statului Moldovenesc 08.10.2018 336 Retracted ru
Proiectul legii cu privire la modificarea și completarea unor acte legislative (Legea cu privire la fundații – art.17, 22, 37; Legea privind partidele politice – art.26) 03.10.2018 327 Retracted ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Interparlamentară a Ţărilor Membre ale CSI -
Grupul de prietenie cu Canada Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Regatul Danemarcei Grupul de prietenie cu Regatul Danemarcei
Declaratii de avere RU:

 Declaraţia pe anul 2009

 Declaraţia pe anul 2010

 Declaraţia la validarea mandatului

 Declarația pe anul 2014

Curriculum Vitae RU:

 

Deputat Fracţiunea PCRM
 
Născută la 5 martie 1965 în oraşul Soroca
 
Studii: Colegiul Industrial din Harcov, Ucraina, Universitatea Liberă Internaţională din Moldova, Academia de Administrare Publică pe lîngă Preşedintele Republicii Moldova
 
Profesia: economist, jurist, magistru în domeniul administraţiei publice
 
Activitate profesională: muncitor, economist, contabil, director adjunct al Uzinei de Utilaj Tehnologic din Soroca, secretar, prim-secretar al comitetului raional Soroca al PCRM
 
Activitate parlamentară: din 6 martie 2005 – deputat în Parlament, secretar al Comisiei pentru administraţia publică, ecologie şi dezvoltarea teritoriului, deputat în Parlamentul de legislatura a XVII-a, secretar al Comisiei drepturile omului şi relaţii interetnice în Parlamentul de legislatura a XVIII-a.
 
Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM, vicepreşedinte al Uniunii Femeilor din Republica Moldova
 
Контактные данные:

 

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Декабрь 2019 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
10 декабря 2019 г.
11:00
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы