Vizite și informare
Buletin Parlament Info
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Bodnarenco Elena

Bodnarenco Elena

Deputat


Formaţiunea politică: Fracțiunea Partidului Comuniștilor din Republica Moldova
Comisia permanentă: Comisia administrație publică
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul hotărîrii referitor la auditul public a proiectului de asistență tehnică privind reconstrucția clădirii Președinției Republicii Moldova 31.01.2019 8 Adoptare
Proiectul legii cu privire la modificarea și completarea Legii nr.190 din 08.05.2003 cu privire la veterani (art.6, 9, 11, ș.a.) 01.11.2018 372 Retras
Proiectul legii pentru modificarea articolului 4 al Legii nr.93-XIV din 15 iulie 1998 cu privire la patenta de întreprinzător 09.10.2018 337 Adoptat
Proiectul hotărîrii cu privire la declararea anului 2019 – An al sărbătoririi a 660 de ani de la întemeierea Statului Moldovenesc 08.10.2018 336 Retras
Proiectul legii cu privire la modificarea și completarea unor acte legislative (Legea cu privire la fundații – art.17, 22, 37; Legea privind partidele politice – art.26) 03.10.2018 327 Retras
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Adunarea Interparlamentară a Ţărilor Membre ale CSI -
Grupul de prietenie cu Canada Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Regatul Danemarcei Grupul de prietenie cu Regatul Danemarcei
Declaraţii de avere:

 Declaraţia pe anul 2009

 Declaraţia pe anul 2010

 Declaraţia la validarea mandatului

 Declarația pe anul 2014

Curriculum Vitae:

 

Deputat Fracţiunea PCRM
 
Născută la 5 martie 1965 în oraşul Soroca
 
Studii: Colegiul Industrial din Harcov, Ucraina, Universitatea Liberă Internaţională din Moldova, Academia de Administrare Publică pe lîngă Preşedintele Republicii Moldova
 
Profesia: economist, jurist, magistru în domeniul administraţiei publice
 
Activitate profesională: muncitor, economist, contabil, director adjunct al Uzinei de Utilaj Tehnologic din Soroca, secretar, prim-secretar al comitetului raional Soroca al PCRM
 
Activitate parlamentară: din 6 martie 2005 – deputat în Parlament, secretar al Comisiei pentru administraţia publică, ecologie şi dezvoltarea teritoriului, deputat în Parlamentul de legislatura a XVII-a, secretar al Comisiei drepturile omului şi relaţii interetnice în Parlamentul de legislatura a XVIII-a.
 
Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM, vicepreşedinte al Uniunii Femeilor din Republica Moldova
 
Date de contact:

 

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la învestirea în funcție
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la învestirea în funcție
Agenda
21 iulie 2019
Pentru data selectată, la moment nu este nici o înregistrare
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"