Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Structura Parlamentului > Deputies
Депутаты
Витюк  Владимир

Витюк Владимир

Депутат


Политическое образование: Фракция Демократической Партии Молдовы
Постоянная комисия: Комиссия по внешней политике и европейской интеграции
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege pentru modificarea Legii nr.270 din 23.11.2018 privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar (Anexa nr.3) 27.11.2019 274 Examination ru
Proiectul de hotărâre pentru modificarea Hotărârii Parlamentului nr.70/2019 privind grupurile parlamentare de prietenie 22.11.2019 270 Examination ru
Moțiune de cenzură asupra activității Guvernului 17.10.2019 233 Retracted ru
Proiectul de lege pentru completarea articolului 4 și 5 din Legea Fondului de susținere a populației nr.827 din 18.02.2000 11.10.2019 228 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2016 cu privire la Procuratură 03.10.2019 223 Examination ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Interparlamentară a Țărilor Membre ale CSI <p>&#160;</p>
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Declaratii de avere RU:

Declaraţia pe anul 2009

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Declaratia pe anul 2014

 

Curriculum Vitae RU:

Născut la 18 iulie 1972  în municipiul Bălţi

Studii: Colegiul Naţional de Comerţ din Chişinău, Institutul Nistrean de Economie şi Drept, magistratura la Academia de Administrare Publică pe lăngă Preşedintele Republicii Moldova, Academia de Poliţie din Republica Moldova

Profesia: economist, manager, magistru în drept

Activitate profesională: inginer marketing, director-adjunct la Combinatul de produse alimentare din Bălţi

 Activitate parlamentară: din 6 martie 2005 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru politică economică, buget şi finanţe şi din 2009 membru al Comisiei pentru securitatea naţională şi ordinea publică. 

Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.

Контактные данные:

 E-mail

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы