Vizite și informare
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Vitiuc Vladimir

Vitiuc Vladimir

Deputat


Formaţiunea politică: Fracțiunea Partidului Democrat din Moldova
Comisia permanentă: Comisia politică externă şi integrare europeană
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul de lege pentru completarea articolului 4 și 5 din Legea Fondului de susținere a populației nr.827 din 18.02.2000 11.10.2019 228 Examinare
Proiectul de lege pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2016 cu privire la Procuratură 03.10.2019 223 Examinare
Proiectul de lege pentru completarea articolelor 11 alin.1) și 12 alin.3) din Legea nr.1585 cu privire la asigurarea obligatorie de asistență medicală din 27.02.1998 16.09.2019 195 Examinare
Proiectul legii privind statutul municipiului Bălți 31.07.2019 167 Examinare
Proiectul hotărîrii pentru elaborarea proiectului de lege cu privire la modificarea și completarea Constituției Republicii Moldova privind reducerea numărului de deputați în Parlament 25.06.2019 89 Examinare
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Adunarea Interparlamentară a Țărilor Membre ale CSI
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Declaraţii de avere:

Declaraţia pe anul 2009

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Declaratia pe anul 2014

 

Curriculum Vitae:

Născut la 18 iulie 1972  în municipiul Bălţi

Studii: Colegiul Naţional de Comerţ din Chişinău, Institutul Nistrean de Economie şi Drept, magistratura la Academia de Administrare Publică pe lăngă Preşedintele Republicii Moldova, Academia de Poliţie din Republica Moldova

Profesia: economist, manager, magistru în drept

Activitate profesională: inginer marketing, director-adjunct la Combinatul de produse alimentare din Bălţi

 Activitate parlamentară: din 6 martie 2005 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru politică economică, buget şi finanţe şi din 2009 membru al Comisiei pentru securitatea naţională şi ordinea publică. 

Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.

Date de contact:

 E-mail

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
13 octombrie 2019
Pentru data selectată, la moment nu este nici o înregistrare
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"