Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Уланов  Денис

Уланов Денис

Депутат


Политическое образование: Фракция партии ШОР
Постоянная комисия: Комиссия по вопросам права, назначениям и иммунитету
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Legii nr.315 din 23.12.2016 privind prestațiile sociale pentru copii (art.1, 3, 4, 5, 6) 21.07.2020 344 Examination ru
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului fiscal al Republicii Moldova nr.1163 din 24.04.1997 (art.283) 16.07.2020 333 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea și completarea unor acte normative (Codul penal al RM nr.985/2002 – art.13414, 13415, 287, 212; Codul contravențional al RM nr.218/2008 – art.772) 16.07.2020 332 Examination ru
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului de procedură civilă al Republicii Moldova nr.225/2003 (art.444) 16.07.2020 334 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea articolului 23 din Legea nr.595/1999 privind tratatele internaționale ale Republicii Moldova 16.07.2020 336 Examination ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Interparlamentară a Țărilor Membre ale CSI
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Declaratii de avere RU:

 

Curriculum Vitae RU:

INFORMAȚII PERSONALE

 

Nume/prenume:                   ULANOV Denis

Domiciliu:                            mun. Chișinău, Republica Moldova

Data nașterii:                       04 aprilie 1976

Starea civilă:                        căsătorit, 2 copii

 

EXPERIENȚĂ PROFESIONALĂ

1998 – 2001 – SRL “Triada,  consilier juridic principal

2001 – 2008 - SA “Triada-Holding”,  șef serviciul juridic

2001 – 2007 - SRL „Moldauditing”,  consilier juridic principal

2007 – 2013 – Compania juridică”Legalarte” SRL,  Managing Partner

2011 – 2019 - Cabinetul avocatului Ulanov Denis,  Avocat

 

ALTE ACTIVITĂȚI

2016 – prezent – Membru Consiliului Politic Național al Partidului Politic ”ȘOR”

2007 – 2019,  mandatar autorizat în proprietate industrială, domeniul protecției mărci, desene și modele industriale (certificat AGEPI)

 

STUDII/STAGII

1993 – 1997 – Universitatea de Studii Umanistice, Facultatea Drept

jurist drept internațional

 

LIMBI CUNOSCUTE– rusă, română, engleză

Контактные данные:

Mail: denis.ulanov@partidulsor.mddenis.ulanov@parlament.md 

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Сентябрь 2020 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
18 сентября 2020 г.
На выбранную дату нет ни одной записи
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы