Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Григориу  Инга

Григориу Инга

Депутат


Политическое образование: Фракция ACUM ПЛАТФОРМА DA
Постоянная комисия: Комиссия по окружающей среде и региональному развитию
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege cu privire la modificarea Legii cu privire la locuințe nr.75 din 30.04.2015 (art.59) 19.01.2021 7 Examination ru
Moțiune de cenzură asupra activității Guvernului Republicii Moldova 16.12.2020 518 Examination ru
Proiectul de lege cu privire la lustrația puterii de stat de influența oligarhică 03.12.2020 487 Retracted ru
Proiectul de lege cu privire la modificarea Legii privind serviciul public de alimentare cu apă și canalizare nr.303 din 13.12.2013 (art.4, 7, 15, ș.a.) 24.11.2020 462 Examination ru
Moțiune simplă asupra activității Ministerului Afacerilor Interne a Republicii Moldova 19.11.2020 453 Examination ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Interparlamentară a Țărilor Membre ale CSI
Adunarea Parlamentară a OSCE
Comitetul Parlamentar de Asociere Republica Moldova-Uniunea Europeană
Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Regatul Suediei
Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы