Vizite și informare
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Labuneţ Anatolie

Labuneţ Anatolie

Deputat


Formaţiunea politică: Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova
Comisia permanentă: Comisia securitate naţională, apărare şi ordine publică
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul de lege pentru modificarea Codului fiscal nr.1163/1997 (Anexa nr.3, art.351) 11.06.2020 235 Examinare
Proiectul de lege pentru modificarea Codului transporturilor rutiere nr.150 din 17.07.2014 (art.5, Titlul III) 08.05.2020 170 Examinare
Proiectul de lege pentru modificarea Codului aerian nr.301 din 21.12.2017 (art.5, 6, 7, ș.a.) 08.05.2020 171 Retras
Proiectul de lege pentru modificarea Legii nr.150 din 17.07.2014 privind aprobarea Codului transporturilor rutiere (art.1, 5, 31'1, ș.a.) 11.12.2019 304 Retras
Moțiune de cenzură împotriva Guvernului Republicii Moldova 08.11.2019 256 Adoptare
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Adunarea Parlamentară a OTAN <p>&#160;</p>
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
Declaraţii de avere:

 Declaraţia la validarea mandatului

 Declarația pe anul 2014

Curriculum Vitae:
CURRICULUM VITAE
 
Informaţii personale
 
 
 
Nume, Prenume
Data naşterii
Labuneț Anatolie
06.09.1956
Telefon(-oane)
Mobil:
022-820-438
E-mail(uri)
anatolie.labunet@parlament.md
Nationalitate(-tăți)
RM
 
Experienţa profesională
 
1975-1991
Serviciul militar in trupele de grăniceri maritimi, Șef mecanic pe navele de grăniceri maritimi
1992-2014
Serviciul pe nave comerciale maritime din străinatate, Șef mecanic pe navele comerciale
2014-prezent
Parlamentul RM, Deputat
 
 
Activitate social-politică
 
 
 
 
  1997-prezent
Membru PSRM, Președinte al comisiei de control, Președinte organizației teritoriale PSRM sector Botanica, or. Chișinău
 
 
Studii universitare
 
 
 
1977-1982
Inginer-mecanic, Academia Maritimă din or. Leningrad
 
 
 
Studii preuniversitare
 
 
1963-1971
 
Studii medii, Școala nr 38, or. Chișinău
 
 Distincţii de stat
 
 
 
Limba(i) maternă(e)
Limba rusă și limba moldovenească
Limba strănă
Limba engleză – la perfectie
 

 

 

Date de contact:

 

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
12 iulie 2020
Pentru data selectată, la moment nu este nici o înregistrare
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"